İster doğal bir gezgin, ister bir wannabe gezgin, bir koltuk gezgin veya tüm seyahat topluluğunda yeni olun, muhtemelen dünyayı görmek söz konusu olduğunda neyi sevdiğinizi biliyorsunuzdur. Zaten iyi kazanılmış maceralarınızın her anında çalışmaya, tasarruf etmeye, planlamaya ve eğlenmeye devam eden kendi “seyahat hedefleri” setiniz bile olabilir; veya kendi pazarınızı oluşturmaya başlamak için piyasada olabilirsiniz.

Popüler seyahat hedefleri, dünyadaki her ülkeyi görmenin yüce yüksekliklerinden sadece daha fazla hafta sonu gezisine; veya yeni bir dil öğrenmekten beyaz bir Noel görmeye kadar. Herkes farklıdır ve tüm seyahat hedefleri herkes için iyi bir ‘uygun’ değildir, ancak umarım aşağıda listelenen hedeflerden en az biri (seyahat hakkında bir şey bilen tüm seyahat blogcularının katkıda bulunduğu!) Sizinle konuşacaktır – ya kendi seyahat kova listenize eklemek veya yaratıcı olmanıza ve kendi benzersiz seyahat hedefinize ulaşmanıza ilham vermek için.

 

“Geleneksel” Seyahat Hedefleri

Herkesin seyahat hedefi benzersiz ve kendi güdüleri tarafından yönlendirilirken, bu bölümde listelenen beklentiler ‘geleneksel’ olarak kabul edilebilecek olanlardır. ‘Ortak’ kelimesini gerçekten kullanmak istemiyorum, çünkü bu hedeflerin bazıları yüce ve kendi başına bir hedef olarak adlandırılmaya değer, ama muhtemelen bu bölüme koydum çünkü muhtemelen birçok kişi tarafından tutulan hedefler olduğuna inanıyorum , ve tipik seyahat kovası listesine yabancı değildir.

Rastgele bir uçuşa atla

“Amacım havaalanında sallanmak ve rastgele bir uçuş seçmek. Birçok ülkeyi ziyaret ettim ve birçok son dakika gezisi yaptım, ama hiç bir uçuşa çıkmadım – ve hep yapmak istedim! Bir gün dolu bir bavulla havaalanına gelmeyi ve nereye gideceğimi bilmemeyi çok isterim ve sadece kalkış tahtasından rastgele bir varış noktası seç (ve umarım destansı bir uçuş anlaşması yapalım!)

Başka bir dil yalın

“2020 için hedefim, yerel bir ev sahibi ailenin yanında yaşarken Kolombiya’daki bir İspanyolca okulunda okuyarak konuşmalı İspanyolca öğrenmek. İspanyolca’dan emin olduğumda, Patagonya’da yürüyüş yapmak da dahil olmak üzere Kolombiya ve diğer birçok Güney Amerika ülkesinde sırt çantasıyla seyahat etmek istiyorum. ”

Her Yıl Bir Yeni Ülkeyi Ziyaret Edin

“Yüce kova listesi hedeflerime ek olarak, her yıl en az bir yeni ülkeyi ve bir yeni ABD eyaletini ziyaret etme hedefim var. Bu hedef her yıl yeni kültürler ve topraklar deneyimlememe olanak tanırken aynı zamanda daha fazla ev keşfetmemi sağlıyor.

Epik Bir Yolculuğa Çıkın

 KUZEY AMERİKA: “Seyahat hedefim Amerika kıtasında çılgın bir yolculuğa çıkmak, çünkü bu kıtalar dünyanın en çeşitli yerlerine (ve insanlarına) sahip. Macera, Kanada’daki ana şehirleri ve milli parkları ziyaret etmeye başlayacaktı. Sonra ABD’deki (anakara) tüm eyaletleri ziyaret edip daha sonra Latin Amerika’ya doğru güneye giderdim. Yine de, Brezilya yolunda her ülkeyi ziyaret etmek için hiçbir arzum yok, ama Karayipler iyi olurdu! Ve kesin olan bir şey var: Bu yıl süren yolculuğu bir şaraphane veya bira fabrikasında bitirmek istiyorum

GÜNEY AFRİKA: Cape Town ve Johannesburg arasındaki Bahçe Rotası gezegendeki en inanılmaz yol gezilerinden biridir ve Güney Afrika’yı keşfetmenin harika bir yoludur. Şarap bölgelerinden yaban hayatına; büyük kasabalara ve hatta daha büyük şehirlere muhteşem sahilleri. Kendinizi Güney Afrika’da bulursanız mutlak bir zorunluluktur.

İSPANYA: “En sevdiğim yer İspanya, bu yüzden hedefim İspanya’nın adaları dahil her bölgesinde bir yolculuğa çıkmak. Her bir yolculuğun en az 10 gün olmasını isterdim, böylece her bölgeyi olabildiğince görebiliyorum ”

AVUSTRALYA: Büyük Okyanus Yolu, sahili ve açık yolu seven herkes için seyahat istek listesinin başında yer alan ikonik bir yolculuktur. Milli parklar, Doğa harikaları, Sahil misafirperverliği ve geri Aussie yaşam tarzı. Bir şey daha mükemmel olabilir mi? (100’den fazla diğer Avustralya’da YAPILACAK ŞEYLER!)

Vahşi Yaşam (Etik)

Afrika’da bir Safari’de

 “20. evlilik yıldönümümüz 2020’de ve çok özel ve çok pahalı bir şey yapmayı amaçlıyoruz! Afrika şimdiye kadar (Fas dışında) bizi tahsis etti, bu yüzden plan Yunanistan’ın orta yılındaki yıllık yolculuğumuzdan önce oraya gitmek. Johannesburg’a uçacağız ve Botsvana ve Zimbabve’ye geçmeden önce umarım lüks trenle gidip Victoria Şelaleleri’nde sona ereceğiz. Bu 2 veya 3 safariyi içerecektir. Birkaç yıl önce Sri Lanka’da bir fil safarisi yaptık ve doğal ortamlarında 200’den fazla fili görmek inanılmazdı, bu yüzden Big 5’i görmek bir sonraki BÜYÜK hedefimiz! ”

Balina Köpekbalıklarıyla Dalış (ya da Yüzme)

“Amacım dalış yaparken bir balina köpekbalığı görmek. Belli bir turist tuzağı tür onlar onları beslemek yerde ama sadece bir gün bir dalış sırasında birini görmek yeterince şanslı umuyoruz. Onlar böyle görkemli yaratıklar ve birine yakın yüzmek şaşırtıcı (ve biraz korkutucu) olmalı! Bu yüzden her tüplü dalışta parmaklarımı çapraz tutmaya ve gözlerimi soymaya devam edeceğim.

Yolculuğa Çıkın

 Dünya Gezisine Çıkın

“En büyük seyahat hedefim Dünya Gezisine çıkmak. 15 yıl önce Karayipler’e ilk yolculuğumuzdan bu yana bu yolculuk şekline ve “seyir hayatına” gerçekten bayılıyoruz. 20’den fazla yolculuk sonra hedef hedeflerimiz genişledi. Yaklaşık 100 gün boyunca bir yolcu gemisinde yaşamak ve dünyanın pek çok yerini ziyaret etme şansına sahip olmak, muhtemelen başka türlü görmeyeceğiz, gelecek planlarımızda ve büyük hayallerimizde! ”

Dünyanın En Uzun 3 Nehri’ne Yelken Açın

“Birçok seyahat hedefimden biri, en uzun 3 nehre yelken açmak veya gezmek – teknelerde olmayı sevdiğim Nil, Amazon ve Mississippi Nehirleri ve bence nehirler tarihe, kültüre ve doğaya büyüleyici bir bakış. farklı nedenler ve onlara seyahat etmek de çok farklı Şimdiye kadar Nil’den bir feluccaya yelken açtım, ama yine de gidecek diğer ikisi var. ”

Yurtdışı Gönüllü

“Lisedeki son yıl boyunca, sınıf arkadaşlarım ve ben, işitme engelli kızlar için bir okulun gelişmesine yardımcı olmak için 3 hafta Malavi’ye gittik. Highlands2hammocks’ta hedefimiz Malavi’ye dönmek ve bir kez daha topluluklara yardım ederek inşa ederek ve öğreterek yardımcı olmak. ”

Bir Aurora Etkinliğini görün (ve fotoğraflayın)

 “Ben bir fotoğrafçıyım ve her zaman Kuzey Işıkları’nı fotoğraflamak istedim. Diğer insanların nasıl yaşadığını ve tutkulu hayvan sever olduklarını görmek ve öğrenmek için seyahat etmeyi seviyoruz. Hayalimiz / hedefimiz, yaklaşık 300 ren geyiği ile çevrili Kuzey Kutup Bölgesi’ndeki yerel Sami halkıyla kamp yaptığınız bir gecede ren geyiği safarisine gidiyor. Ren geyiği arasında yürüyebilir, bir atlı kızak yolculuğuna çıkabilir, bir yemek paylaşıp Sami halkından hikayeler duyabilir ve ardından kuzey ışıklarının altında uyuyabilirsiniz. Sihirli.”

Sörf yapmayı öğren

 “Paul’ün hedefi, tüm dünyada sörf plajı yerlerini ziyaret ederek 40 yaşında düzgün bir şekilde sörf yapmayı öğrenmektir. Şimdiye kadar, hastalıklara dikkat çekerek, daha fazla sörf dersi almasını veya aylarca daha fazla pratik yapmasını engelleyen plana göre oldukça geçmedi. Ayrıca, kendimizi görünürde sörf olmayan kara ile çevrili ülkelere sapmak zorunda bıraktık. Neyse ki, hedefi parçalamak için hala bir yıldan fazla bir süre kaldı! ”

TÜM UNESCO Dünya Mirası Alanlarını ziyaret edin

Petra, Ürdün: UNESCO Dünya Mirası ve Dünyanın 7 Yeni Harikası’ndan biri

“Eşim ve ben 1121 UNESCO Dünya Mirası Alanının tamamını ziyaret etmeyi amaçlıyoruz. Bu yolculuk bizi şimdiye kadar üç kıtaya, 50’den fazla ülkeye ve yaklaşık 450 Dünya Mirası Alanına götürdü. İkimiz de Dünya Mirası Sitelerinin sunduğu çeşitliliği gerçekten seviyoruz: sadece eski binalar değil! Ayrıca güzel milli parklar, fabrikalar, madenler, savaş anıtları, gözlemevleri ve botanik bahçeleri gördük. ”

Dayak yolundan inin

Samoa ziyaret edebileceğiniz en dayak yolu seyahat yerlerinden biridir!

“2019’un çoğunu ABD ve Kanada Ulusal Parkları’nda gezerek geçirdim. Dünyadaki en güzel yerlerden bazıları olduklarını inkar etmek yok, ancak aşırı kalabalıkların bu yerler üzerinde yıkıcı bir etkisi var. Yılın geri kalanında hedefim zaman geçirmek ve bu büyük destinasyonlara alternatifler hakkında farkındalık getirmek. Kuzey Amerika’da tıpkı muhteşem ama yaya trafiği için daha fazla kapasiteye sahip daha az bilinen milli parklar, ulusal anıtlar, eyalet parkları ve ulusal ormanlar arayacağım ve diğer gezginleri ilk elden tecrübe etmeye teşvik etmek için onlar hakkında yazacağım .”

1 Yıllık Tam Zamanlı Seyahat (veya Daha Fazlası)

“Amacım, herhangi bir ara vermeden birden fazla ülkeyi ziyaret eden Asya veya Avrupa’da 1 yıl boyunca seyahat edebilmek.”

Macera Seyahati Hedefleri

Büyük düşün ya da eve git. Yaratıcılıkla çıldır. Kendini oraya koy. Bu seyahat hedefleri macera arayanlar, cesur ya da düpedüz deli içindir (nasıl baktığınıza bağlı olarak!)

Dünyadaki Her Ülkeyi Ziyaret Edin

 “Amacım, 50 yaşımdan önce dünyadaki her ülkeyi ziyaret etmek. 115 ülkeyi ziyaret etmek için 25 yıl yurt dışına seyahat etmem gerekiyor ve son 78 ülkeyi ziyaret etmek için 10 yılım kaldı. İlk önce birçok zor ülkeyi yaptım ve Fas’tan Nijerya’ya kara yoluyla seyahatimi yeni bitirdim. Bir sonraki seyahatim Balkanlar ve henüz ziyaret etmediğim birkaç Avrupa ülkesi olacak. Bunu yapmak istiyorum çünkü yeni kültürler ve yerler hakkında bilgi edinmek benim için önemli. İşimi bitirdikten sonra tekrar başlamayı ve 20 yıldır gitmediğim yerleri ziyaret etmeyi umuyorum! ”

Cape Horn bir yelkenli tekne dolaşmak

“En çılgın seyahat hedeflerimden biri Güney Amerika’daki Cape Horn’u bir yelkenli teknede dolaşmak. Yüzümdeki rüzgarı hissedin, görevi engelleyen dalgaları izleyin. Sonunda, bu tür yelken macerasında yaşayan insan grubuna katılın. Ve son olarak deniz hikayelerinin gerçek anlamını anlayın (umarım!) ”

Yürümek / Dünyadaki En Güzel Geziler

 PERU, ÇİN, YENİ ZELANDA VB: Seyahat hedefim dünyadaki en güzel yürüyüşlere çıkmak. Yürüyüş yapmayı seviyorum ve dünyanın en ünlü trekleri olan ama aynı zamanda Fransa’da daha az bilinen trekler ile 100 Büyük Trek’ten oluşan bir kova listem var. Bir yıllık dünya turum sırasında, Torres del Paine Şili’deki W Trek, Peru’daki Machu Picchu’ya İnka Yolu, Çin’de Tiger Leaping Gorge veya Yeni Zelanda’daki Milford Track gibi bu treklerin çoğunu zaten yaptım. Hala genç ve formda olduğumda tüm listeyi (ve özellikle Everest Ana Kampı) gözden geçirmeyi umuyorum!

İNGİLTERE: Seyahat hedefim, 84 kilometre uzunluğundaki Hadrian Duvarı Yolu üzerinde kuzey İngiltere’nin çok günlü yürüyüşünü yapmak. Roma İmparatoru Hadrian, Roma dönemi İngiltere’sini şu anda İskoçya’da barbar olduğunu düşündüğü insanlardan korumak için duvar inşa etti.

İSPANYA: Ana seyahat hedeflerimden biri, 6 haftalık “El Camino de Santiago de Compostela” yolculuğunu tamamlamak. Herkesin kova listesinde yer almayı hak ettiğini düşündüğüm ünlü bir hac ve bana bunu söyleyen herkes inanılmaz deneyimlerden başka bir şey söylemedi. Bunu 35 yaşımdan önce yapmak isterim, çünkü oldukça zorlu bir maceradır ve her gün 20 kilometreden fazla yürümeyi gerektirir! Geçenlerde Kuzey İspanya üzerinden bir yolculuk yaptım ve küçük kasabalarda yeni başlayan birkaç kişiyle karşılaştık ve gerçekten bana ilham verdi! İspanya benim en sevdiğim ülkelerden biri ve bence bu onu doğru bir şekilde keşfetmenin en iyi yollarından biri.

PUELO: Kişisel seyahat hedefim Patagonia’ya geri dönüp granit Torres’i zirveye çıkarmak, ama bu sefer yapmak istiyorum. Son kez inatla çok fazla ekipman getirdim ve rehberimizin zaman çerçevesinde yapmak için fazla sarıldım. Bir dahaki sefere sınırlı ekipmanla kendi başıma gideceğim ve tüm zammı zirveye çıkaracağım.

Uçuş yapmadan dünyayı dolaşın

Herhangi bir uçuş kullanmadan tüm dünyada seyahat etmek için uzun bir seyahat hedefimiz var, ancak günde 60 dolarlık bir bütçeye bağlı kalıyoruz. Yavaş yavaş karada ve dünya okyanuslarında seyahat etmenin büyük romantizmi var. Büyük bir dünya gezisi yapmak bir rüya olurdu, ancak bu hedefe uygun bir şekilde ulaşmak çok pahalıya mal olacaktır. Bu yüzden, bizi denizaşırı yolculuklar arasında karaya çıkarmak için bir dizi tren ve otobüs kullanırken, ucuz yeniden konumlandırma yolculuklarını birleştirerek kendi ucuz dünya turumuzu oluşturmayı planlıyoruz.

Epik Bir Tren Yolculuğu Deneyimi

 Dünyanın En Uzun Tren Yolculuğu A.Ş. Trans Sibirya

Amacımız dünyanın en uzun tren rotasını yapmak. Biz Portekizliyiz ve burası burada başlayıp Vietnam’da sona erecek, Rusya’dan geçecek ve efsanevi Trans-Sibirya demiryolunu kaplayacaktı. Toplamda bu 11000 milden fazla olurdu.

AmTrak’ta ABD’den Sahile

Amacım ABD’de Amtrak’ta kıyıdan kıyıya seyahat etmektir. Öncelikle, gerçek seyahat deneyimi için: Tren seyahatinin eski moda romantizmini ve rastgele insanlarla konuşmayı hızlandırma fırsatını seviyorum! Bir ülkenin gelişmesini ve değişmesini seyretmekten çok daha az sevinç var, bir ülke kendini yavaşça ortaya koyuyor. Ve tren seyahati, hava yolculuğundan elde edemeyeceğiniz bir ölçek hissi sağlar. Bu yolculuk, kova listemde bulunan birçok büyük şehri alıyor. Aslında, bu tren yolculuğunu birden fazla seyahat hedefine ulaşmış gibi görüyorum ve bu harika değil mi?

Avrupa’daki Her Ülkeyi Ziyaret Edin

40 yaşımdan önce Avrupa’daki her ülkeyi görmek benim için bir hayaldir. Bu bana 25 ülkeden 44 ülkeye gitmek için 7,5 yıl veriyor. Trenle olabildiğince çok insan görmek harika olurdu, sadece trenlerle ilgili bir şeyler var ama bir kaçının ucuz olması gerektiğini biliyorum, bir bütçe havayolu hafta sonu tatili. Seyahatlerim o kadar uzak noktalara odaklanmıştı ki, komşularımı biraz ihmal ettim ve Avrupa inanılmaz!

Avustralya’nın 1 Tam Turu

“Kocam Marty ve ben Avustralyalıyız ve Avustralya’daki her eyaleti araştırdık. 40 yılı aşkın bir süredir yol açtık, kayak açtık, şnorkelli ve kamplıydık. Avustralya gezilerimiz zorunlu olarak aile taahhütleri arasına girmiş ve denizaşırı seyahatlerle kitapta sona ermiştir. Nihai hedefimiz, 4 tekerlekten çekişli aracımızı Avustralya’nın her iki yönünde sahilden dışa doğru çapraz geçiş yapmaktır. Kervanımızı çekeceğiz ve 1 ile 2 yıl arasında bir zaman dilimi planlayacağız. ”

Madagaskar Etrafında Kayak

“Benim için büyük bir kişisel ve seyahat hedefi, dünyanın en büyük adalarından birini kayıkla dolaşmak. Madagaskar, dünyanın en büyük mercan kayalığı sistemlerine, yaban hayatının başka hiçbir yerde bulamayacağına ve ilginç bir Madagaskar kültürüne ev sahipliği yapıyor. Zaman içinde kaybedilen bu tropik cenneti keşfetmekten daha kişisel sınırları test etmenin ve doğa ile bağlantı kurmanın daha iyi bir yolunu düşünemiyorum. ”

Pasifik ve Atlantik boyunca yelken

“Amacım Atlantik ve Pasifik boyunca bir tekne / gemi almak. Okyanus üzerinde seyahat etmek, belki de görmek veya yapmak için çok fazla olmayan sonsuz bir ufuk olduğu için birçok kişi için biraz göz korkutucu olabilir. Hava, doğa ve unsurları böylesine savunmasız bir şekilde seyahat ederken teste tabi tutulur ve okyanusları bu şekilde cesaretlendirmek benim hedefimdir. ”

ABD Tabanlı Seyahat Hedefleri

Amerika Birleşik Devletleri çok büyük ve herhangi bir gezgin sunmak için çok şey var. Bu nedenle, adil kıyılarından ayrılmadan ulaşılabilecek bir sürü seyahat hedefi var.

50’den önce 50 eyalet

“Yeryüzündeki 50. yılım tamamlanmadan önce Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaletinin tümünü görmeye çalışıyorum – bu 50 ile 50 yaşımda. 40’ım Alaska’yı ziyaret ettim ve iyi biriyle bitirmeyi planlıyorum – Hawaii. (Hawai’i için ilk kronometre kılavuzumuzu buradan okuyun) Bu hedef bana beklenmedik birçok macera getiriyor. ”

ABD’deki tüm Milli Parkları ziyaret edin

 “Geçen yıl ABD’deki tüm milli parkları ziyaret etmek için en yeni seyahat hedefimize başladık. ABD Milli Parkları ABD’nin turistlere en iyi tekliflerinden biridir ve bence dünyadaki en iyi manzara ve doğal manzaralardan bazılarını kapsamaktadır. Şu anda 61 park var, bu da gidilecek uzun bir yol var ama yolculuğu bekleyemiyorum. ”

“Seyahat hedefimiz bir kamp aracını inşa etmek (ikinci kez!) Ve Amerika Birleşik Devletleri çevresindeki milli parklara seyahat etmektir.”

Destansı Bir ABD Yol Gezisine Çıkın

Route 66

“Özellikle doğduğum Chicago’dan Santa Monica’ya uzanan tarihi Route 66 yolunu izleyerek klasik bir Amerikan yolculuğu yapmak isterim. Her zaman büyük bir şehirde yaşadım, bu yüzden ABD’de küçük kasabalar ve kırsal yerler de dahil olmak üzere yaşadığım yerden tamamen farklı yerleri görmek harika bir fırsat olurdu. ”

Kaliforniya – Alaska

“Hedefimiz, Baja California’nın ucundan Alaska’ya bir kamp aracında altı aylık bir yolculuğa çıkmak. Kış için Baja’da başlayıp gece yarısı güneşi için Alaska’ya ulaşıyor. Yol boyunca, balina köpekbalıklarıyla yüzmek, bebek gri balinaları öpmek, sekoyalarda yürüyüş yapmak, Napa’da şarap içmek ve kutuplarda buzulları görmek istiyoruz. Batıya gitmek ve açık yola çıkmak her zaman özgürlüğü temsil ediyordu. Bu gezi, kurumsal dünyadan büyük bilinmeyene yolculuğumuzu temsil ediyor. ”

Deniz Feneri Döngüsü (Florida)

“Şu anda en büyük hedefim Florida’daki Deniz Feneri Döngüsünü kullanmak. Genel olarak, başkalarına bilinmeyen Florida’nın güzelliğini göstermeye çalışıyorum ve birçok insan kaç tane deniz feneri olduğumuzu anlamıyor. Bu deniz fenerlerinin çoğu yolun dışında yerlere yerleştirildi, bu nedenle hem deniz fenerinin hem de çevredeki bölgenin tarihini ziyaret etmek, fotoğraflamak ve öğrenmek oldukça özel. ”

Kültürel Seyahat Hedefleri

Farklı Bir Ülkenin Kalbine ulaşmak için

BREZİLYA: “Seyahat hedefim, yol boyunca çok sayıda lezzetli yemek yerken tüm Brezilya eyaletlerini ziyaret etmek. Güneyde bir yere bir araba alırdım, oradaki en büyük şehirlerin yanında durur ve ülkenin kuzeydoğusundaki tüm parazitik plajlara ve milli parklara doğru kuzeye giderdim. Brezilya o kadar büyük ve keşfedilmemiş mücevherlerle dolu ki 26 eyaleti de ziyaret etmek biraz zaman alacaktı, ama acelem yok. Ayrıca, birisi sorabilirsiniz en iyi rehber var: iyi seyahat Brezilyalı bir eş. O kadar güzel bir ülkeyi keşfetmek benim ilham kaynağım. ”

TİBET: “Bir sonraki seyahat hedefimiz yasak Tibet ülkesini ziyaret etmek. Artık yasak olmasa da, arazi hakkındaki aura hala devam ediyor. Gençlerimde okuduğum ilk seyahat kitaplarından biri, ana dilimiz Bengalce’de yazılmış Tibet hakkında bir kitaptı. Ve o zamandan beri ilgi artmaya devam etti. Hindistan’ın farklı bölümleri Tibet etkisine sahiptir ve bu yerler ikimizi de çekmektedir. Bu yüzden ikimiz de Tibet’i ziyaret etmeye ve önümüzdeki 2 yıl içinde ülkeyi keşfetmeye karar verdik. Potala Sarayı’nın önünde huşu içinde durmak, Kutsal Dalai Lama’nın doğduğu köyü ziyaret etmek ve sonunda kutsal Kailash ve Mansarovar’a gitmek istiyoruz.

JAPONYA: “Seyahat hedefim her sezon Japonya’yı ziyaret etmek. Ülkenin manzarası her mevsime göre çok değişebildiğinden, her yolculuk çok farklı olurdu. Yaz ziyaretlerimden beri, ilkbaharda Nara’da Yoshino Dağı’ndaki kiraz çiçeklerinin tadını çıkarmanın, sonbaharda Nikko’yu çevreleyen çarpıcı kırmızı tonlara hayran kalmanın ve Takayama ve Shirakawa gibi dağ kasabalarını ziyaret etmenin nasıl olacağını hayal ediyorum. -go kışın yoğun kar yağışı sırasında. Bir ülkeyi tekrar tekrar ziyaret etmeyi seviyorum çünkü deneyim her seferinde farklı! ”

SUNDARABAN: “Amacım Hindistan tarafından Sundarban’ı ziyaret etmek ve keşfetmek. Bu Bengal Körfezi yakınında bulunan ve nadir bulunan bitki türlerine ev sahipliği yapan alçak bir deltadır. Ayrıca Royal Bengal Tiger, Su monitörü kertenkele, Gangetic yunus ve bazı nadir kaplumbağa türleri gibi nesli tükenmekte olan hayvan türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Hindistan ve Bangladeş’te 10.000 km2’lik bir alana yayılmış UNESCO dünya mirası. Sundarban’ın mangrov ormanlarını ziyaret etmekten başka, bu bölgedeki küçük köyleri keşfetmek ve insanların zor durumlarda nasıl yaşadıklarını anlamak istedim. ”

Dünyada İspanyolca konuşan her ülkeyi ziyaret edin

“Seyahat hedefimiz dünyadaki İspanyolca konuşan her ülkeyi ziyaret etmektir. Birlikte, şu ana kadar 14 yaşındaydık ve yılın geri kalanında boru hattında 4 tane var. Ancak, Kolombiya’ya yerleşmeye ve geri kalanını nasıl göreceğimizi planlarken bir homebase olarak kullanmaya karar verdiğimiz için listeyi bitirmek için acele etmeyeceğiz. ”

İsrail’in Kutsal Topraklarını ziyaret edin

“İsrail bazıları için bölücü olsa da, bu boş alanın tarihi yadsınamaz. Dünyanın bu kadar küçük bir kısmının çeşitli iddialarını, tarihsel ve dini önemini ve toplumun pek çok alt kümesinin inatçı inancını öğrenmek. Büyüleyici. Oradan Ölü Denizde yüzebilir, Masada’da UNESCO Dünya Mirası listesine girebilir, Tel Aviv’de yaşayabilir ve hatta dünyanın 7 Doğal Harikası’ndan biri olan Petra’yı ziyaret etmek için Ürdün’e atlayabilirsiniz. Gerçekten inanılmaz seyahat deneyimlerini görmek için harika bir yer. ”

.

Aile Seyahat Hedefleri

Çocuklarımıza Dünyayı Göstermek İçin

 “Hedefimiz çocuklarımızla farklı kültürlere, tarihe ve dinlere sahip birçok ülkeyi keşfetmek. Gösterdikçe onlara farklı insanların, fikirlerin ve kültürlerin daha fazla anlayıp kabul ettiklerini göstereceğiz. ”

“Önümüzdeki yıllar için hedefimiz Avrupa’yı RV’mizdeki çocuklarımızla olabildiğince keşfetmek. Destansı yol gezileri, küçük çocuklarla yürüyüş ve nefis yemekler önümüzde. ”

“Hedefimiz her zaman bir aile olarak geçirebileceğimiz zamanı en üst düzeye çıkarmak oldu. Kocam aktif görev askeri ve biz sık sık koca çalışmaları ile ayrılır, bu nedenle seyahat her zaman bir aile olarak birlikte vakit geçirmenin yollarından biri olmuştur. Birkaç yıl içinde kocam aktif görev için emekli olacak ve biz 7 oğlumun 6’sını görmek için dünyadaki bir geziye küçük oğlumuzu almak istiyoruz. ”

Çocuğumuzun Bali’deki Yeşil Bir Okula Devam Etmesine İzin Vermek İçin

“Kocam ve ben altı ay boyunca Bali’de yaşadık ve oğlumuz Otis ile bir gün geri dönmek isteriz, böylece bir yıl kadar Yeşil Okul’a gidebilir. Şimdiye kadar gördüğüm en şaşırtıcı okul – hepsi bambudan yapılmış, yaratıcı bir müfredatı var ve orman ortamı gerçek değil. Oraya kendim gitmeyi çok isterdim. ”

Çocuklarımızı Dışarıya Çıkmaya Teşvik Etmek

“Amacımız Sir Edmund Hillary’nin çıktığı ilk zirve olan Yeni Zelanda, Mt Cook Ulusal Parkı’nda Mt Ollivier’e çıkmak ve bunu yapmak için 5 yaşındaki çocuğumu yanımda götürmek. Bu yürüyüş, zirveye 4-5 saat süren bir yetişkini alır, 2000’den fazla merdiven, dar uçurum izleri ve dağ eteğinden tırmanma içerir. Bir gecede Mueller Hut’ta olmayı ve Aoraki Karanlık Gökyüzü Rezervi’nde dünyanın en karanlık gökyüzlerinden bazılarını görmeyi hedefliyoruz. Mt Cook’u görmek, Yeni Zelanda’nın en yüksek dağı gibi bir yükseklikte dağ görmek mutlak bir rüya olurdu. 5 yaşındaki çocuğumuza ilham vermeyi ve en iyisini denerse her şeyi yapabileceğini anlamasına yardımcı olmayı umuyoruz. ”

Aile Yolculuğuna Çıkmak

“Hedefimiz çocuklarımızla Kanada’da bir yolculuğa çıkmak ve bazı büyük milli parkları ziyaret etmektir. Çocuklarımıza yaşadıkları gezegeni göstermenin gerçekten önemli olduğunu düşünüyoruz ve gelecekte onlara nasıl davranacaklarını düşünmelerini sağlayacağını umuyoruz. Dünyayı kendi gözleriyle görmek, gezegenimizin ne kadar büyük, vahşi ve çeşitli olduğunu takdir etmelerini umuyoruz. ”

Sıradışı, Hırslı, Tuhaf & Harika Seyahat Hedefleri

Bunlar son derece kişisel seyahat hedefleri, yaratıcı fikirler ve muhtemelen bir milyon yıl içinde hiç düşünmeyeceğiniz türden bazı özlemleri içerecek!

Her Kıtada Canlı

“Amacım her kıtada (Antartica hariç) yaşamak ve konuşulan dillerden birini öğrenmek. Şu anda Afrika’yı (Arapça öğrenme sürecinde olduğum yer) ve bir gün Mandarin öğrenmeyi çok sevdiğim Asya’yı kaçırıyorum. ”

Akdeniz’deki Her Adayı Ziyaret Edin

“Bunun hayatımın geri kalanını almasından mutluluk duyuyorum – acelem yok – ama Akdeniz’de yaşayan her adayı ziyaret etmek isterim. Bu benim en sevdiğim bölge ve adaları ziyaret etmeyi seviyorum – daha küçük ve daha uzak daha iyi. Tabii ki, bir yat kesinlikle bunu kolaylaştıracaktır. . .”

BAŞLAMAK: Ada atlamalı eğlenceli bir yığın ve bizim Rehberimiz Yunanistan’da Ada Atlamalı başlamak için harika bir yerdir; ya da Avrupa’dan daha ileri gitmek istiyorsanız, Samoası, Antigua ve Barbuda, Cook Adaları veya Karayipler’deki başka herhangi bir yer (Saint Kitts ve Nevis / St Vincent ve Grenadinler vb.)

ABD’deki her ev stadyumunda bir oyun izleyin

Amacım NBA, NHL, NFL ve MLB’deki her takım için ev stadyumunda bir maç izlemek. Toplam sayı zaman zaman değişir, ancak yaklaşık 123 mekanda (şu anda 10’da) gezinir. Spor, bir destinasyonun mikro kültürünü deneyimlemenin harika bir yoludur. Yiyecek ve içki seçenekleri, kalabalığın gürültüsü, küçük gelenekler ve çok daha fazlası her deneyimi benzersiz kılıyor.

Cengiz Han’ın Eşlerini İzlemek

Uzun süredir at binicisi ve tarih sevgilisi olarak seyahat hedefim Cengiz Han’ın eşlerini takip ederek Moğolistan’a binmek. Erkekler eşleri fethederken bu eşlerin tamamladığı işi kronikleştirdi. Göçebe toplulukların kültürüne dalmak için zaman ayırmak, bugün bu kadınların iktidardayken aldığı kararlardan hala etkilenmektedir.

Her 6 Haftada Bir Seyahat

Amacım, hayatımın en az 6 haftasında en az 30 yıl boyunca seyahat etmektir. Bunu 25 yılı aşkın bir süredir yaptım ve ömür boyu hedef olarak en az 5 yıl daha yapmaya devam etmek istiyorum. Bu hedefi göz önünde bulundurmaya başlamamıştım, ancak bir zamanlar Kayropraktik işim için işe aldığım bir eğitmen, her şeyi taze tutmak için altı haftada bir seyahat hedeflerine sahip olmanın iyi olduğunu söyledi. Bana bunun yüzünüzün önünde sarkan bir meyve gibi olduğunu ve başınızı aşağıda tutmak ve işinizi kurmak için sizi motive edeceğini söyledi. Benim ve ailem için çalıştı ve şimdi, elbette, bir seyahat yazarı ve dijital içerik yaratıcısı olarak, bundan daha fazla seyahat ediyorum. Ama bu hedefe en az beş yıl daha devam etmek istiyorum.

Hedef Düğünü Yapmak (fark yaratarak)

Antarktika’da penguenler bulunan bir düğün yapmak istiyorum. Pakistanlıyım ve ülkemde düğünler çok sayıda misafir ve abartılı şeyler ile çok tipik. İnsanlar düğünü dünyayı birlikte keşfetmek gibi anlamlı bir amaç için kurtarmak yerine düğün dekoruna harcamak istiyorlar. Bu bakış açısını değiştirmek istiyorum ve bu yüzden çok dar bir düğün hedefini seçmek istiyorum.

Ve bu bir sarhoş millet! Bu destansı seyahat hedeflerinin, seyahat önceliklerinizi almak ve oraya çıkıp dünyayı gezmek için size ilham verdiğini umuyoruz. Veya alternatif olarak, kendi seyahat hayallerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi planlamaya başlamanıza yardımcı oldu. (Ve unutmayın, başarmak için asla çok fazla seyahat hedefine sahip olmanız gerekmez!)