Goa'nın En Güzel Kırsal Tatil Yerleri

Phrase ifadesini duyduğuna eminim.Goa’ya plajlarından daha fazlası var.’Seyahat çevrelerinizde. Buna tamamen katılıyorum. Goa’da muhteşem sahil şeridi ve bozulmamış plajları dışında yaşanacak çok sayıda şaşırtıcı deneyim var. Örneğin Goa, Hindistan’ın en iyi muson destinasyonlarından biri. Geçenlerde bir makale yazmıştıSıradışı Goa’da yaşanacak en iyi 5 muson tecrübesi’. Şimdi, muson mevsiminin sona ermesi ve en yoğun kış mevsiminin hızla yaklaşması, Goa’nın plajları kadar güzel ve büyüleyici bir yanı hakkında konuşmak istiyorum. Gerçek Goa’yı sergiliyorlar. Onlar Goan köyleri. Ve en iyi yanı, plajları kadar kalabalık olmayacakları.

İşte Goa’nın muhteşem kırsal tatil beldelerini düzenleyen en güzel köylerinin listesi.

1] Aldona

Goa Aldona yerel yoldan ekmek yapma

Aldona, Goa turizminin tepesindeki bir mücevher gibidir. Tepelerin karışımı, yoğun ağaç örtüsü, nehirler ve durgun suların bulunduğu bu huzurlu köy, aldığı kadar güzel. Doğal ortamının yanı sıra, beyaz mezarlığı, yaratıcı bir şekilde inşa edilmiş evleri, kablo köprüleri, taş köprülü, eski dünya cazibesi ve rahat yaşam tarzıyla beyaz kilisesiyle tanınır. İhtiyacınız olan tek şey bir bisiklet, bir kamera ve kalacak bir yer ve hayatınızın en iyi kırsal tatillerinden birine sahip olacaksınız.

En Sevilen Gezi Yerleri: Corjeum fort, 16. yüzyıl Aziz Thomas kilisesi

2] Assagao

Goa şehrindeki kırsal tatil yerleri

Zengin Marigold üretimi nedeniyle Goa’nın çiçek köyü olarak bilinen Assagao, Goa’nın en gözde köylerinden biri olarak görülüyor. Kuzey Goa’nın tepelerinde yer alan otel, güzel caddeleri, kaju koruları, güzel bahçeli zarif sömürge villaları ve Portekiz dönemi kiliseleri ile tanınan küçük bir köydür. Kuzey Goa’nın plajlarını sevenler için, ancak bit pazarlarından ve partilerden uzak, sakin bir ortamda kalmak isteyenler için mükemmel bir mekandır.

En Sevilen Gezi Yerleri:
Kuş Gözlemciliği, Kaju Korusu, Goa’nın en iyi kafe ve restoranlarından bazıları, 18. yüzyıl St. Cajetan kilisesi

3] Saligao

Saligao, Goa'da Tarım

Kuzey Goa’daki bu küçük yeşil Saligao köyü, evleri çeltik tarlaları ve hindistan cevizi tarlaları ile birbirine bağlayan küçük yollar gibi labirentiyle bilinir. Okuma ya da yazma gündemindeyse ya da tüm kentsel gürültülerden ve günümüz hayatından uzak kalmak istiyorsanız gitmek için mükemmel bir yer.

En Sevilen Gezi Yerleri: Floransalı restoran, Mae de Deus kilisesi

4] Chorao

Fotoğrafçılar ve kuş gözlemcileri için bir cennet olan Chorao, Mandovi nehrinde bir adadır. Mangrov ormanlarına ve zengin bir bitki örtüsü ve faunaya ev sahipliği yapan Dr. Salim Ali kuş barınağı ile ünlüdür. Bu yemyeşil habitatın yanı sıra 3 uykulu köyden, kalıntılar, kiliselerden ve tapınaklardan oluşan bir kaleden oluşuyor. Tüm doğa severler için tavsiye edilen bir yer.

En Sevilen Gezi Yerleri: Kuş gözlemciliği ve mangrov ormanları, 16. yüzyıl St Bartholomew kilisesi

5] Chandor

Loutolim, Goa Kilisesi

Bu uykulu Güney Goa köyü, bir zamanlar Kadamba hanedanının Goa’yı yönettiği 6. ve 11. yüzyıllar arasındaki Goa’nın eski başkentiydi. Kushavati ve Zuari nehirlerinin birleştiği yerde bulunan Chandor, Goa’nın Portekiz öncesi dönemiyle ve zengin ve önemli bir ticaret merkezinin nasıl olduğu hakkında harika hikayeler anlatıyor. Zengin geçmişinin örnekleri, 11. yüzyıldan kalma bir tapınağın, bir Nandi heykelinin ve bir kalenin kalıntılarında görülebilir. Burada daha eski yazıtlar da bulundu. Basit bir deyişle, tarih ve tüm bu tarih sevenler için mükemmel bir kırsal yer ile doludur.

En Sevilen Gezi Yerleri: 350 yaşındaki Menezes Braganza Pereira Evi

6] Nerul

Nerul'da balıkçılık toplulukları büyük

Mandovi ve Nerul nehirlerinin ve yoğun ormanlık tepelerin tam ortasında yer alan bu sahil köyü, ağrılı gözler için bir manzara. Zengin alüvyonlu toprağı Goa’nun sebze sepeti yapar. Yer fıstığı, tatlı patates, karpuz ve hindistancevizi burada bolca bulunabilir. Okyanus, nehirler, durgun sular ve tepelerin hepsinin yakınlığı ile burada yapılacak aktiviteler açısından seçim yapmakta zorlandığınız bir şey. Balık tutmak ve kano yapmak, en sevilen şeyler arasında, taze deniz mahsullerine düşkün olmak ve bereketli rustik Goan hayatını yaşamak dışında.

En Sevilen Gezi Yerleri: Coco beach, 16. yüzyıl Telafiler Our Lady Kilisesi, Balık Tutma, Kayaking, Deniz Ürünleri

7] Loutolim

Büyük Ayak Müzesi, Loutolim, Goa

Bu Güney Goan köyü, güzel Goan mimarisinin ve yemyeşil doğanın mükemmel bir karışımıdır. Zuari nehrini çevreleyen Loutolim, barok pencereler, büyük verandalar ve yeşil tarla alanları ile muhteşem görünümlü çağdaş Portekiz evlerinden oluşmaktadır. Bu köyün öne çıkan özelliği, zarif iç mekanlara ve ahşap mobilyalara sahip saray evleri olması. Bu yerlerden birinde kaldığınızda ve dünyanın çevresini sarmaşık verandalarından izlediğinizde daha da özel bir hal alıyor.

En Sevilen Gezi Yerleri: Figueredo Konağı, Casa Araujo Alvares, Jila Pastanesi, 16. yüzyıl Dünya kilisesinin kurtarıcısı, Ancestral Goa ve Bigfoot müzesi

Şimdi Goa’nın en iyi köylerinin listesini gördünüze göre, şimdi endişelenmeniz gereken tek şey Goa’ya nasıl ulaşacağınız. Güzel manzaralı Konkan tren yolunu seçerek Panjim’e mi uçuyorsunuz ya da tam bir Goan yolculuğuna çıkmayı düşünüyorsunuz. Seçim tamamen sana ait. Ulaşım şekline bakılmaksızın, Goa’nun bu küçük köyleri mimarileri, kültürleri, doğal güzellikleri ve rustik yaşamları ile sizi saracak. Bir sonraki tatilinizi Goa’da geçirmenin eşsiz bir yoludur.