Hawaii, her şeyin farklı hissettirdiği yerlerden biridir. Belki de ekstra rahatlatıcı olan adanın yaşam tarzı, belki de büyük tanrıça Pele’nin, büyük ateş ve yanardağların tanrısı. Bazıları dünyanın kalp çakrası Hawaii’de yaşıyor. Her insanın ne demeyi seçtiğine ya da nasıl deneyimlediğimize bakılmaksızın, Hawaii Büyük Adası özel, hayat değiştiren bir yerdir. Ada ziyaretinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Özellikle dönüştürücü bir deneyime sahip olduğunuzda yapmanız gereken bazı şaşırtıcı şeyler şunlardır:

Hawaii Volcanoes Ulusal Parkı


Hawaii’deki tek aktif yanardağlar, Pele’nin gücünün hala belirgin ve tahmin edilemez olduğu Büyük Ada’da. Hawaii Volcanoes Milli Parkı, Tabiat Ana’ya bağlı hissetmek ve parkın her yerinde yürüyüş yapmak için mükemmel bir yerdir. Net bir gece geçirirseniz, gün batımının destansı bir yıldız bakış fırsatına dönüşmesini izleyebilirsiniz.

Pu’u Loa Petroglifleri

Hawaii’den en iyi şekilde yararlanmak için adanın kültürel önemini keşfedin.

Büyük Ada’nın güneydoğu kıyısında, Hawaii Volkanları Milli Parkı içinde yüzyıllık bir kültür alanı bulunmaktadır. Pu’u Loa Petroglifleri Hawaii’nin sertleştirilmiş lavta 23.000’den fazla gravürden oluşan en büyük petroglif alanını oluşturuyor. Pu’u Loa, tüm Hawai Adaları’ndaki en büyük kaya sanatı yoğunluğudur ve petrogliflerin gerçekleşen olayları, coğrafi patikaları ve adanın etrafındaki hareketleri kaydettiğine inanılmaktadır. Pu’u Loa “uzun yaşam tepesi” anlamına gelir ve efsaneye göre, bir zamanlar burada yeni doğan bir çocuğun uzun ömürlü olmasını sağlamak için önemli ritüeller yapılmıştır. Bu site Hawaii tarihinin kutsal ve yeri doldurulamaz bir parçasıdır. Yüzlerce yıllık tarihi hayrete düşürün ve açıkta biraz huzur bulun.

Oasis Sıfırlama ve Yenileme

Hilo’daki bu altı günlük geri çekilme, gençleştirici ve iyileştirici bir deneyim yaratmak için yoga, ses iyileştirme, bitkisel ilaç, masaj ve nefes çalışması gibi öğeleri birleştirir. Geri çekilme, sağlığınızı sıfırlamanıza ve vücudu beslemenize yardımcı olmak için her gün üç organik, vejetaryen, tüm gıda odaklı yemek sunar. Diğer aktiviteler arasında ada gezileri, yürüyüş, kendi kendine değer atölyeleri ve daha fazlası bulunmaktadır. Hatta altı günü serin piramit şeklindeki lojmanlarda “glamping” ile geçiriyorsunuz. Bu deneyim hakkında daha fazla bilgi edinin buraya!

Volcano’da bir Eco-Lodge’da kalın


Volkan kasabası Volkanlar Milli Parkı’na sadece 10 dakika uzaklıktadır, ancak bulunduğu yer ve yüksekliği sayesinde lav akışını adanın geri kalanının çoğundan daha az yaşamaktadır; artı, çevresinde daha az sivrisinek olması yeterince yüksek. Bununla birlikte, en iyi bölüm, şebekeden, güneş enerjisiyle çalışan ve yağmur toplama hizmetli ekolojik kulübelerin ve ağaç evlerin bolluğudur. Hawaii’de en sevdiğim yer ve benim en sevdiğim sahil yakınında.

 Puuhonua O Honaunau Ulusal Tarihi Parkı

Kailua-Kona’nın yirmi mil güneyinde Puuhonua O Honaunau Ulusal Tarihi Parkı Yerli Hawaiililer için önemli tarihi ve kültürel önemi olan bir siteyi korur (“Puuhonua”, “sığınma yeri” anlamına gelir). Ziyaretçiler, yaklaşık 1000 yıl önce inşa edilmiş 300 ayak uzunluğunda bir taş duvar görebilirler; yakında bir zamanlar bölgeye önemli manevi güç veya “mana” verdiği düşünülen 23 Hawai şefinin kemiklerini barındıran bir türbe. Kemikler 19. yüzyılda kaldırılsa da, site hala güçlü bir enerjiye sahiptir ve Hawaii halkı için kutsaldır. Kendiniz için güçlü enerjiyi hissetmek için bölgeyi ziyaret edin.


Hawaii Adası İnziva Yeri

Kuzey Kohala Sahili’nde 50 dönümlük bahçeler, korular ve vadiler sizi bekliyor. Hawaii Adası İnziva Yeri, yeşil bir butik otel. Çevre dostu tesis sadece güzel konaklama birimleri ve organik yemekler sunmakla kalmaz, konukların konaklamalarını özelleştirme konusunda sayısız spa ve yoga paketi de sunar. “Hawaii’de Yoga”, “Signature Spa Vacation” ve “Self to Return” gibi paketler seçeneklerden sadece birkaçı. Tesiste okyanus manzaralı yoga stüdyosu, sonsuzluk havuzu, açık havada yemek yeme imkanı ve süitler, yurtlar ve bungalovlar bulunmaktadır. Yoga ve masajın yanı sıra Hawaii Island Retreat, çakra meditasyonu tai chi, hula ve hipnoterapi görüntüleme. Bu, Hawaii’de mükemmel bir restoratif deneyim için ihtiyacınız olan şey olabilir.

Puukohola Heiau Ulusal Tarihi Bölgesi

1700’lerin sonlarında, Büyük Hawaii kralı Kamehamela, Büyük Ada’nın kuzeybatı kıyısında bir tapınak (veya “heiau”) inşa etmeye başladı. Puukohola tepe, Kamehamela’nın Hawaii Adaları’nı birleştirmesine yardımcı olmak için tanrılara ithaf edilecek olan bu rezil tapınağın yeri oldu. Daha sonra bunu başardığında, yüzyıllarca süren bir savaşa son verdi ve huzurlu bir Hawai krallığı kurdu. Kamehamela’nın adamları tapınağın taşlarını elle bıraktılar, bu yüzden tapınağın 200 yıldan fazla dayanma yeteneği dikkat çekici, ancak daha da önemlisi, yerli Hawai’liler için kutsal bir ibadet yeri olarak rolü.


Kalani Retreat

 

Kalani 1975 yılında “doğa ile iletişim yoluyla katılımcıları daha zengin bir beden-zihin-ruh duygusu ile birleştirmek ve tüm katılımcılara sağlıklı, sürdürülebilir bahçeciliği ve topluluk yaşamını destekleyen büyükelçiler olmaları için ilham vermek” amacıyla kurulmuş bir eğitim permakültür geri çekilme merkezidir. mülkiyet, iyileştirici karoser, yoga, doğaya dalma, taze yerel mutfak ve hula, dokuma ve bitki iyileştirme gibi diğer benzersiz aktiviteler gibi “mutlu büyüme deneyimlerine” odaklanan grup ve bireysel inzivaya ev sahipliği yapıyor. Kalani’deki refah için bütünsel, kapsamlı yaklaşım, Büyük Ada’da maneviyat veya dönüşüm arayan herkes için harika bir deneyim olacaktır.

Vahşi Yunuslar ve / veya Gece Manta Ray ve Kara Su Dalışı ile yüzün


Hayat değiştiren Kona sahilinde vahşi yunuslarla yüzmek için Sunlight on Water ile gittim. güzel okyanus yaratıkları ile yüzmek çoğu zaman benim için. Şirket ayrıca Manta ışınlarıyla yüzmek için eşsiz bir deneyim sunuyor. gece geç saatlerde manta ray ve siyah su dalış ikilisi masif ışınlarla yakın karşılaşmaların yanı sıra, sayısız derin deniz canlısının yüzeyde beslenmek için okyanusun dibinden yüzdüğü devasa gece okyanus göçüne (günlük dikey göç denir) bir ön sıra koltuk sunar. Bunlar çoğu insanın asla görmeyeceği yaratıklardır, ancak Big Island’ın benzersiz topografyası kolay erişim sağlar. Böyle eşsiz yaratıkları yakından görmek – çok az insanın şahit olma fırsatını elde etmek – hayranlık uyandırıcıdır.