“Doğal Harikalar” gezisi olarak adlandırılan Kaliforniya yolculuğu Santa Cruz’da denizde başlar ve sizi Sierra Nevada’ya çeker – 48 eyalette en yüksek dağlık alan.

Yol boyunca, denizde su samurlarından Sequoias’a kadar her şeyi bulacaksınız, yol boyunca birçok ilginç ve ilginç duraklar.


California Yol Haritası

mavi ve beyaz California yol gezi haritası


Santa Cruz

Kaliforniya’ya yapılacak bu yolculuğun başlangıç ​​noktası sahil kasabası Santa Cruz. Santa Cruz’da yapılacak çok şey var.

Yolculuğunuz sırasında bir ya da iki gece geçirmeyi seçebilir ya da geçerken sadece öne çıkan olaylara varabilirsiniz – ancak seyahatinizin en az bir gecesini hak ettiğini düşünüyoruz. Santa Cruz’da görmeniz gerekenler burada.

Santa Cruz California'da Doğal Köprüler eyalet Parkı'nın Senset görünümü - Yolculuk rehberi

Doğal Köprüler Eyalet Plajı

Santa Cruz’un kuzey sahil şeridinde oturan, merkezlerin denizde kaya oluşumları olduğu, doğa güçleri tarafından oyulmuş mükemmel kemerlere sahip bir devlet parkıdır.

Lunaparkın havadan görünümü - Santa Cruz Boardwalk - California Yol Gezisinde yapılacak şeyler

Santa Cruz Beach Boardwalk

Santa Cruz’da yapılacak bir yolculuk, Santa Cruz Boardwalk’ta durmadan tamamlanamaz. Bu şenlikli eğlence parkı, sahilde, gezintiler, adil yemekler ve hatta bir rollercoaster ile tamamlandı.

Henry Cowell içinde Redwoods'a bak Redwoods Sate Park - Santa Cruz'da yapilacak seyler

Henry Cowell Redwoods Eyalet Parkı

Santa Cruz’un hemen dışında Giant Redwood Ağaçları ile dolu kentten huzurlu bir inzivaya çekiliyor. Bu, bu yolculuğa çıkan tüm büyük ağaçlar için sadece bir ısınma, ancak Santa Cruz’da iken kesinlikle durmaya değer.

Santa Cruz Deniz Feneri ve Sörf Müzesi - Kaliforniya'da Yol Gezisi Durakları

Sörf Tarihi Müzesi

Santa Cruz Sörf Müzesi, bölgedeki en iyi sörf molalarından birine bakan kayalıkların üzerinde yer almaktadır. Bu küçük müzede sörf yapıp yapmamanız, 100 yıl öncesine dayanan fotoğraf ve sörf gereçlerinin ziyaret etmesi gereken bir yer.

Cruz Farmers Market'te alışveriş yapan kadın - Santa Cruz'da yapılacak şeyler

Santa Cruz Famer’ın Pazarı

Çarşamba günü şehirdeyseniz, yerel ürünler, çiçekler ve lezzetli atıştırmalıklarla dolu çiftçi pazarına göz attığınızdan emin olun. Öğleden sonrayı geçirmek ve yerel çiftçileri ve zanaatçıları desteklemek eğlenceli bir yöntem.

Santa Cruz bölgesinde yapılacak şeylerin listesi için bizi takip etmeye devam edin!


Capitola (Gündüz Durağı veya 1 Gece)

Kaliforniya’daki birçok yolculuğumuzda durduğumuz en muhteşem yerlerden biri, küçük sahil kasabası Capitola. Bu seyahate kadar, hiç duymadık bile, ancak şimdi bölgede olduğumuzda bizim için bir zorunluluktur.

ön planda sakin su ile Capitola Venediklilerin görünümü - California yolda bir gezi En iyi fotoğraf noktaları

Capitola Venedikliler

Capitola’nın en göze çarpan özelliklerinden biri de, kumun üzerinde bulunan parlak renkli, düşük katlı kınamaklardır. Birçoğu tatil kiralamaları için mevcut olduğundan, bu pastel güzelliklerden birinde bile kalabilirsiniz.

Sadece geçmekte olsanız bile, Capitola Venedikliler sakin su yolunun önünde bir fotoğraf çekmeye değer ve mükemmel bir görüntü oluşturur.

çift ​​Capitola California ahşap iskele altında duran - California Road Trip Top fotoğrafları siteleri

Capitola Rıhtımı

Resimler için başka bir harika nokta ise Venediklilerden sahile kadar uzanan iskele. Bu eski ahşap iskele, en modern şeylerin sahip olamadığı bir cazibeye sahiptir. Pasifik’e uzanan iskele hem üstünde hem de altında bazı resimler çekin.

Capitola Califorina'deki Fırınlar - Gayles Bakery'deki Fırınlar - Nerede kalınır?

Gayle’nın Pastanesi

Kasabadan ayrılmadan önce, yolculuğunuzun bir sonraki ayağını doldurmak için Gayle’s Bakery’de mola verin. Kapıdan girerken bir bilet kaptığınızdan emin olun, böylece daha önce burada bulunan bir yerel gibi görünüyorsunuz. Ardından, geniş fırıncılıktan ve çok çeşitli sıcak yemeklerden sipariş verebilirsiniz – oh ve yol için bir kahve unutma.

Sea Cliffs State Beach California'daki gemi enkazının yukarıdan görünümü - Yol Gezisi

Deniz Cliff State Plajı

Bir haritaya bakarken, bu plajın Monterey Körfezi’nde bulunan Sunset State Beach ya da diğerleri gibi diğer plajlarla aynı olacağını düşünebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu sahili durmaya değer kılan şey, iskelenin sonunda SS Palo Alto gemisi battı. Denizcilik tarihine girmiş olsanız da olmasanız da, iskeleye yolculuk yapmak ilginç bir duraklama yapar.

Sunset State Plajı

Kıyı şeridinde devam edersek, bu güzel kum şeridinde tökezleyeceksiniz. Yolculuğunuz izin veriyorsa, gün batımına doğru yolunuzu bulmalısınız. Adından da anlaşılacağı gibi, oldukça muhteşem. Olmazsa, pişmiş mallarınızı Gayle’den alıp kumsalda biraz piknik yapın.

Sunset State Beach’teki zamanınızdan sonra, denize elveda yapmak zorunda kalacaksınız, çünkü bu duraktan sonra, Kaliforniya’nın Ulusal Parklarını keşfetmek için iç kesimlerde keskin bir dönüş yapıyoruz.


Pinnacles Ulusal Parkı

Kaliforniya’ya yapılan bu yolculuğa çıkan üç Ulusal Parkın ilki, eyaletin en yeni parkı olan ve 2013 yılında Ulusal Park statüsüne sahip Pinnacles.

Yürüyüşçüler ve dağcılar bu doğal sığınakta günler hatta haftalar geçirebilirler. Ancak, bölgeye son seyahatimizde yaptığımız gibi kısa bir günlük ziyarette pek çok olayı ele alabilirsiniz. Eğer bir yolculuğa çıkmak için sadece birkaç saatiniz varsa, Pinnacles National Park’ta geçirmeniz gereken yol budur.

Pinnacles Ulusal Parkı içinde Bear Gultch Mağarası içindeki kadın - California Road Trips

Ayı Gulch Mağarası

Büyük mağaraya tırmanın (ama endişelenmeyin, Pinnacles Ulusal Parkı’nda ayılar yoktur). İçinde, ışığın mağara kısımlarına dökülmesine izin veren boşluklu kayaların bulunduğu uzun boylu mağaralar bulacaksınız. Gezinmek için birkaç sıkı sıkma var, ancak kesinlikle yürüyüşe değer.

Bahşiş: Muhtemelen telefonunuzdaki sadece bir el feneri ile kurtulabileceğiniz bir el feneri alın, gerçek bir el feneri bu mağara sisteminde görmek biraz daha kolay hale getirir.

Pinnacles Ulusal Parkı içinde asılı kaya altında duran kadın - Cali Yolculuk Fikirleri

Asılı Kaya

Bear Gultch Mağarası ile Rezervuar arasında asılı kaya denilen başka bir jeolojik mucizedir. İki uzun kanyon duvarı arasında sıkışmış, doğrudan iz üzerinde asılı duran devasa bir kayadır.

Pinnacles Ulusal Parkı'ndaki rezervuardaki kaya ve tepelerin yansıması - Yolculuk Özeti

rezervuar

Sizi mağaraların arasından geçen halka izinin orta noktası, Bear Gultch Mağarası’nın üstündeki tepelerde bulunan büyük haznedir. Eğer esinti sakinken burada yürüyüş yaparsanız, çevredeki sarp tepelerin ve kayaların suyuna mükemmel bir yansıma bulacaksınız.


Kings Canyon Ulusal Parkı (1-2 Gece)

Kings Kanyon Milli Parkı'nda Grant ağacı önünde bir yolda yürüyen kadın

Genel Hibe Ağacı

Sadece park kapılarının içinde bulunan canavar General Grant Tree. Bu ağaç dünyanın üçüncü büyük ağacıdır ve ayrıca ülkenin Noel Ağacı olarak da tanımlanmıştır.

Milli parklardaki en önemli yerler gibi, General Grant Tree dünyanın en büyükleri olan General Sherman Tree’den çok daha az ziyaretçi almasına rağmen, bu siteyi kalabalıklardan önceki sabahları ziyaret etmek en iyisidir.

Panoramic Point - Kings Canyon Ulusal Parkı - Kaliforniya karayolunda en iyi manzara

Panoramik Nokta

:

Kings Canyon Ulusal Parkı’ndaki en sevdiğimiz yerlerden biri de, panoramik Nokta adı verilen ziyaretçi haritalarını ayıran bu küçük yerdi. Kesinlikle adaşı teslim eder. Erken bir yükseltici iseniz (ki her zaman milli parklarda öneriyoruz), bir sabah gün doğumu için buraya gidin.

John Muir Lodge’dan tepeye kısa bir sürüş mesafesinde, ardından 5-10 dakikalık bir yürüyüşle, önünde Hume Gölü’nün de bulunduğu, önünde derin bir vadi bulunan dağların üzerinde yükselen güneşin muhteşem manzarasını görebilirsiniz.

Güneşin doğuşunun en iyi renklerini yakalamak istiyorsanız, sürücüyü ve yürüyüşü yapmak için gerçek gün batımından yaklaşık 45 dakika önce Panoramik Nokta’ya gidin.

Sequoia Ulusal Ormanı bir saç tokası etrafında sürüş Siyah araba açmak

Kings Canyon Scenic Byway (Sekoya Ulusal Ormanı)

Krallar Kanyonu Ulusal Parkı iki bölüme ayrılmıştır ve sizler arasında Sekoya Ulusal Ormanı’nı bulacaksınız. Parkın iki bölümü, Kings Canyon Scenic Byway adı verilen HWY 180 ile birbirine bağlanmıştır. Bu sürüş sizi Sierra Nevadas’ın muhteşem manzaralarını sunan çok sayıda gözetleme noktasına sahip dağların arasında dolaştıracak dar bir yolda getiriyor.

Hume Gölü (Sequoia Ulusal Ormanı)

Krallar Kanyonu boyunca Scenic Byway, milli parkın iki bölümü arasında yer alan Hume Gölü’nü çıkardığınızdan emin olun. Gölde pek çok eğlence fırsatı var, ancak bazı güzel fotoğrafların (bizim gibi) hemen peşindeyseniz, gölün ve çevresindeki ormanın harika manzarasını sunan küçük bir iskelesi var.

Arka planda temiz su ile Muir Kaya önünde duran kadın - Kings Canyon National Park Road Trip

Muir Kayası

Kanyonun içinden yolun sonuna doğru Muir Kayası’na giden tabelaları ve kısa izleri takip edin. Bu devasa kayadan uçurumdan atlayabilir veya Muir Rock’ın oturduğu berrak suların güzelliğine katılabilirsiniz.


Sequoia Ulusal Parkı (1-2 Gece)

genel sherman ağacının önden görünümü - Cali yolculuğu

General Sherman

Sequoia Ulusal Parkı’nın ana kuralı, dünyadaki en büyük ağaç olan bu ağaç. Bu parkta çok sayıda büyük ağaç varken, General Sherman çok daha büyük görünüyor.

Fotoğrafınızı önünde çekmek için sıraya girmemek için buraya erken gelin. Ayrıca, bu şaşırtıcı ağacın daha dürüst ve daha iyi fotoğraf çekimlerini almak için ağaçta dolaşmayı unutmayın.

Sequoia Ulusal Parkı içinde tünel günlüğü içinde duran kadın - California Road Trip

Tünel Günlüğü

Bu devasa ağaç, doğal nedenlerin bir sonucu olarak, 1937’nin sonlarında Crescent Meadow Yolu’na düştü – Sonraki yaz, bir otomobilin geçebileceği kadar geniş olan düşmüş kütüğün içinden büyük bir tünel kesildi. 275 fit yüksekliğinde (83.8 metre) durdu ve 21 metreden daha büyüktü (6.4 metre) – şimdi Tünel Günlüğü olarak bilinir.

Kaliforniya’daki yolculuğumuzun son gününde, bu ağacı bulmak için erken kalktık. Güneş doğduktan kısa bir süre sonra oraya vardık ve neredeyse bir saatliğine kendimize ulaştık. Parklardaki sabahları hep seviyoruz!

Yerel Insider ipucu: Parkın dışına çıkarken ünlü yerel böğürtlen dondurmaları için Reimer’in Şekerleme ve Hediyeler bölümünde durun. Adres: 2375 Sierra Dr, Üç Nehir, CA


şehir merkezinin görünümü Visalia California - Road Trip

Visalia

Bu eşsiz California yolculuğunu, eğlence durakları ve zanaat bira fabrikaları sıkıntısı çekmeyen Visalia kentindeki bir durakla bitirin. Burada çok sayıda restoran seçeneği ve bir avuç dolusu bira imalathanesinden daha fazlasıyla şirin, eski bir şehir merkezinde bulacaksınız, Visalia, Kaliforniya’daki seyahatinizi dinlenmek ve ayırmak için harika bir yer yapar.

Geceyi harcıyorsanız, Sequoia Brewing Company’ye uğramanızı ve Chapala Grill’de otantik tacos yemeyi şiddetle tavsiye ediyoruz. Her cumartesi gecesi kişisel favori tacos Al Pastor’umuzun özel olduğu taco gecesi vardır.