Hoi An’ı ziyaret etmek için üç neden vereceğim – banh mi, com ga ve cao lau. Bu orta Vietnam kasabasında yiyebileceğiniz en iyi üç şey, bu da çok şey söylüyor çünkü burada bol bol iyi yemek var.

2017’de ilk Hoi An’ı ziyaret ettiğimizde, hem kasabanın kendisi hem de yemekleri ile vurulduk. Ne bekleyeceğimi bilmiyorduk, bu yüzden antik kentteki ilk gecemiz bizi bir rüyada uyanmış gibi hissettirdi. Çok renkli kağıt fenerler, çökmekte olan dükkanların sıraları arasında zikzak çiziyor, bir peri masalından bir şeye benziyordu.

Ama kasaba ilk bakışta olduğu kadar çarpıcı, ona oldukça çabuk alışıyorsunuz. Yenilik kaybolur ve ikinci veya üçüncü gece, antik kentteki turist kalabalığını rahatsızlık, hatta rahatsızlık olarak gördük.

Ama kesinlikle eskimeyen bir şey yemek. Hoi An, Vietnam’daki en sevdiğimiz mutfak şehirlerinden biri, bu yüzden en son seyahatimde sadece yemeğe odaklandım. Gezi yok, rehberli tur yok. Sadece kahve ve bulabildiğim en iyi merkezi Vietnamca yiyecek.

Sonuç olarak, bu Hoi yirmi atılmış bir yemek rehberi, şehirdeki en iyi banh mi, com ga ve cao lau bazılarına sahip olmak için birkaç yer de dahil olmak üzere birçok denemeli yemekler sunuyor. Bizim gibi yemek için seyahat ediyorsanız, bu kılavuzu çok yararlı bulacaksınız.

Hoi An’da çok lezzetli yemekler var ama benim için kutsal üçlü com ga, banh mi ve cao lau’dan oluşuyor ve mi quang dördüncü tekerlek. Böyle önemli yemekler olmak, bu yemekleri her birini denemek için en çok önerilen restoranlar en az üç aramak emin yaptı.

Gezinme kolaylığı için, bu yirmi restoranı uzmanlaştıkları yemeğe göre gruplandırdım. Bu menüyü, bu kılavuzdaki belirli bölümlere atlamak için kullanabilirsiniz.

Vietnamlı olmayan biri olarak, bu yemeklerin hiçbirinde uzman olduğunu iddia etmiyorum. Sadece bana neyin iyi geldiğini söyleyebilirim. Lezzet özneldir, bu yüzden her zaman aynı fikirde değiliz, ancak aşağıda kişisel favorilerimi listeledim. O restorana ait resimlere ve bilgilere gitmek için linklere tıklayabilirsiniz.

BANH MI: Bayan Khanh – Banh Mi Kraliçesi
COM GA: Long Com Ga
CAO LAU: Cao Lau Khong Gian Xanh
MI QUANG: Ong Hai (Bay Hai)

Banh mi ve pho, ülke dışındaki en tanınmış Vietnam yemeklerinden ikisi. Kesin olarak, dönem banh mi “ekmek” anlamına gelir, ancak insanlar bunu sandviçe başvurmak için kullanır. Küçük bir Fransız baget uzunlamasına bölünür ve karaciğer pate, söğüş, salatalık turşusu, salatalık dilimleri ve kişniş gibi herhangi bir sayıda bileşenle doldurulur. Genellikle atıştırmalık olarak yenen hafif bir sandviç.

Ülkenin hemen hemen her yerinde banh mi bulabilirsiniz, ancak en iyi sandviçlerin Hoi An’dan geldiği söyleniyor ve hepsi ekmek yüzünden. Kimse Hoi An’daki ekmeğin neden daha iyi olduğunu kesin olarak bilmiyor, ancak bazıları bunun 1800’lerin ortalarında Fransızlar tarafından bırakılan tariflerden kaynaklanabileceğini söylüyor. Bunun nedeni, kullanılan un tipi olabilir.

Sebep ne olursa olsun, Hoi An’daki ekmeğin gerçekten ülkenin diğer bölgelerinden daha iyi olduğunu fark edeceksiniz. Hanoi veya Saigon’da şahsen denediğim banh mi’lerden daha hafif ve daha keskin ve üstündür, çünkü Vietnam’da yaşadığım neredeyse her banh mi şaşırtıcıydı.

1. Banh Mi Phuong

Banh Mi Phuong Hoi An’daki en iyi iki banh mi dükkanından biri olarak, en önemlisi yerli halk tarafından birçok kişi tarafından tanınmaktadır. Hayır Rezervasyon bir Vietnam bölümünde geç büyük Anthony Bourdain tarafından önerilen durak oldu. Her şeyi içeren bir tane sipariş etti ve ona “sandviç senfonisi” dedi.

Bunu sipariş ettik domuz eti, jambon ve ezme ile banh mi ve gerçekten olağanüstü bir şeydi. Ekmek dışarıda çok hafif ve huysuz ve iç kısımda yumuşak ve yastıklıdır, bir ısırık aldığınızda kendi içinde parçalanır. Ekmek gerçekten burada yıldız, bu yüzden benim için içeride ne olduğu neredeyse hiç önemli değil. Ne olursa olsun lezzetli olacak.
Banh Mi, Banh Mi Phuong, Hoi An, Vietnam'da

Rezervasyon Yok bölümü, burayı uluslararası alanda ünlü yaptı, bu yüzden Banh Mi Phuong’u dışarıda bekleyen uzun bir insan olmadan asla bulamayacaksınız. Ancak endişelenmenize gerek yok, sandviç yapan bir montaj hattı var, bu yüzden oldukça hızlı hareket ediyor. Anthony’nin bir fotoğrafını aşağıdaki resimde OPEN işaretinin üstünde banh mi’ye kazdığını görebilirsiniz.
Banh Mi Phuong dış cephe

Banh Mi Phuong

Adres: 2b Phan Chu Trinh, C Chm Châu, Hội An, Qu Namng Nam 560000, Vietnam
Çalışma saatleri: 06:30 – 09:30, günlük
Ne Sipariş Verilir: Banh mi
Ne Ödedik: Ban / mil başına 15.000-25.000 VND

2. Phi Banh Mi

Phi Banh Mi sadece 2013’ten beri açıktır, ancak TripAdvisor’daki 5 yıldızlı mükemmel puanlarından yola çıkarak, Hoi An’daki en iyi banh mi için zaten ciddi bir yarışmacı haline geldiler.

Eğer bir restoranda ilk kez yemek yersem, o zaman her zaman özel olana gideceğim. Bunu sipariş ettim Phi Özel peynir, yumurta, domuz eti, ezme, salatalık, turşu, otlar ve bol miktarda avokado ile yapılır. İyi – ekmek müthiş – ama tür basit bir şey sipariş diledi. Bu bir çok avokado vardı ve hemen hemen tüm tadı olabilir.
Bani Mi, Vietnam Hoi An'daki Phi Banh Mi'de

Phi Banh Mi bir TripAdvisor Mükemmellik Sertifikası awardee ile mükemmel bir 5 yıldızlı rating, neredeyse 2.500 yorum topladıklarını düşünüyor şaşırtıcı. İnsanlar burayı çok beğendiler, bu yüzden bir sonraki ziyaretimizde başka bir şey sipariş edeceğimden emin olacağım.
Phi Banh Mi dış cephe

Phi Banh Mi

Adres: 88 Thái Phiên, Phường Minh An, Hội An, Qu Namng Nam, Vietnam
Çalışma saatleri: 08:00 – 20:00, günlük
Ne Sipariş Verilir: Banh mi
Ne Ödedik: Banh başına 15.000-40.000 VND

3. Hanım Khanh – Banh Kraliçem

Mahan Khanh, diğer adıyla The Banh Mi Queen, Hoi An’daki en iyi banh mi hizmet veren bir üne sahip ikinci dükkan. Sipariş ettim karışık banh mi sebze, domuz eti, jambon, ezme, yumurta, turşu ve salatalık ile. Banh mi baharatlı, orta baharatlı veya baharatlı değil. Benim baharatlıydım.

Bu banh mi sosu iyi bir göz atın. Ekmeğin dışında, bu sandviçi ayıran şey budur. Bir ısırık beni saf banh mi mutluluğuna gönderdi. Bu sandviç olağanüstü ve layık bir rakip Banh Mi Phuong. İkisi arasında seçim yapmak zor ama muhtemelen sos yüzünden Bayan Khanh’a hafifçe başını sallayacağım. Baharatlı, tuzlu ve biraz tatlı. Bu sandviçi gerçekten şarkı söyleyen şey buydu.
Banh Mi, Vietnam Hoi An'da Madam Khanh'da

Banh Mi Phuong gibi, Hanım Han popüler yani ziyaret ettiğinizde dolu bir restoran bekliyoruz. İyi haber, restoran doluysa gitmek için banh mi yemek kolay olmasıdır.
Bayan Khanh dış

Bayan Khanh – Banh Mi Kraliçesi

Adres: 115 Tr Can Cao Vân, Phường Minh An, Hội An, Qu Namng Nam, Vietnam
Çalışma saatleri: 18:30 – 18:30, günlük
Ne Sipariş Verilir: Banh mi
Ne Ödedik: VND banh başına 20.000-30.000

Com ga, Hainanese tavuk pirincinin Vietnam versiyonudur. Aslen Çin’den, Quang Nam Eyaletine yerleşen Çinli tüccarlar aracılığıyla Hoi An’a gitti. Bu tüccarların çoğu, Hoi An’ın 450 km kuzeydoğusunda yer alan Hainan’dan geliyordu.

Com ga, terbiye edilmiş pilav pilav, rendelenmiş yeşil papaya ve havuç, taze otlar ve sakatat ve konjuge kan küpleri içerebilecek veya içermeyebilecek bir kase tavuk suyu ile servis edilen rendelenmiş haşlanmış tavuk yemeği. Tatsız görünen ama kesinlikle lezzetle dolu aldatıcı yemeklerden biridir.

Bu gezi yapabildiğim kadar çok yeri ziyaret etmeyi başardığımız için 2017’de com ga atlama hatasını yaptık. Sadece Hoi An’da değil, tüm Vietnam’da yaşadığım en iyi yemek deneyimlerinden biri. Kaçırmayın.

Com Ga Ba Buoi 1950’lerden beri var ve Hoi An’da tavuklu pilavın en popüler yerlerinden biridir. Ve haklı olarak – onların com ga lezzetli.

Sunumları hoş değil mi? Plakalardaki kırmızı, aksi takdirde sade ve görsel olarak çekici olmayan bir tabağa benzeyecek şekilde renk ekler. Ama sıkıcı ve mülayim bu değil. Tatlar ve dokuların kombinasyonu harika. Birçok Vietnam yemeğinden beklediğim bir dengeyi sağlıyor.

Birçok kez Singapurlu tavuk pirinci aldım ve farklılıklardan biri, com ga’nın Vietnamlı kişniş ve nane gibi daha güçlü tadı olan bitkilerle servis edilmesidir. Bu muhtemelen haşlanmış tavuk suyu ile pişirilen pirincin zenginliğini azaltmaya yardımcı olmak içindir. Aynı zamanda zerdeçal ile yapılır, bu da o güzel altın sarısı rengini verir.
Hoi An, Vietnam'daki Ba Buoi'de Com ga

Com Ga ba Buoi yumuşak etli tavuk parçalarını birkaç küp konjuge kanla eşleştirir. Daha önce hiç tavuk veya domuz kanı bulaştırmamışsanız, karaciğerin daha yumuşak ve daha az cesur bir versiyonu gibi. Com ga’dan bu kadar zevk almamın nedenlerinden biri olan birçok farklı dokuya sahip yemeklere ilgi duyuyorum.
Hoi An, Vietnam'daki Ba Buoi'de Com ga

Ziyaret ettiğim üç yerden, Com Ga ba Buoi turistler arasında en popüler gibi görünüyordu. Ne zaman öğle yemeği için orada doluydu. Oturmak için beklemek zorunda değildi ama yoğun saatlerde kalabalık masaları diğer diners ile paylaşmak için bekliyoruz.
Com Ga Ba Buoi dış cephe

Com Ga Ba Buoi

Adres: 22 Phan Chu Trinh, Phường Minh An, Hội An, Qu Namng Nam, Vietnam
Çalışma saatleri: 10:30 – 30:30, günlük 5-9 PM
Ne Sipariş Verilir: Com ga
Ne Ödedik: Com ga sipariş başına 35.000 VND

Bu, Hoi An’da ziyaret etmek için en heyecanlı olduğum restoranlardan biriydi, esas olarak çalışma saatleri nedeniyle. Her gün sadece 18:00 – 20:30 saatleri arasında açıktırlar ve bu da bana çoğunlukla yerli halk tarafından ziyaret edilen bir yer olduğunu, yemek bitmeden önce erken gitmeniz gereken tür olduğunu söyledi.

Com Ga Hien’in tavuklu pilavı da lezzetliydi ama üçlünün en az favorim oldu. Neden olduğundan tam olarak emin değilim, ama beni bu listedeki diğer iki yer kadar geniş görmedi. Pirinç daha ağır hissettim ve genel olarak daha az oluyor gibi görünüyordu. Onlar da neredeyse çok sakatat ve konjuge kan hizmet etmediler – çorbamda sadece birkaç parça ve pirinçte hiçbiri.

Hoi An’daki turistlere genellikle com ga’nın tamer sürümünü verildiğini okudum, çünkü yerli halk sakatat tarafından ertelendiğini düşünüyor. Hanoi sunucuları sık sık benim mam tom (Vietnamca karides hamur) cha ca restoranlarda almaya çalışacağım çünkü inanıyorum. Hep onlardan güreşmek zorunda kaldım. Ben Asya lanetiyim! Korkak şeyleri severim! Ha!
Hoi An, Vietnam'daki Com Ga Hien'deki Com ga

Tavuk pirinci hakkında en iyi ve en şaşırtıcı şeylerden biri, rendelenmiş tavuk parçalarının ne kadar yumuşak ve yumuşak olduğudur. Sadece bu resme bakarak suyunu neredeyse tadabilirsiniz. Kaçak avlanma süreci onu süper yumuşak ve inanılmaz lezzetli yapar.
Hoi An, Vietnam'daki Com Ga Hien'deki Com ga

Com Ga Hien antik şehirde değil, burada çok fazla turist bulamazsınız. Beklendiği gibi, burası halk ile son derece popüler yani üç benim en sevdiğim gerçeği göz ardı çekinmeyin. Açıklandığı gibi, tat özneldir ve yerliler her zaman en iyisini bilir. Belki de bu gerçekten com ga olması gerektiği gibi.
Com Ga Hien dış cephe

Com Ga Hien

Adres: 593 Hai Ba Trung, Minh An, Hoi An 560000, Vietnam
Çalışma saatleri: 6-8: 30PM, günlük
Ne Sipariş Verilir: Com ga
Ne Ödedik: Com ga sipariş başına 40.000 VND

Bu Hoi An vardı en iyi com ga oldu. Com Ga Ba Buoi müthiş ama Long Com Ga hizmet boyutu, miktarı ve sakatat ve genel lezzet çeşitliliği dayalı başını sallar. Sadece tabağın üzerindeki tüm o lezzetli sakatatlara ve birikmiş kanlara bakın. Çorbada daha fazlası var.

Long Com Ga’nın versiyonunda pilav – yağlı olmadan yumuşak ve kabarık – ve en iyi lezzet ve doku dengesini pişirmişti. Tüm sakatatların üstünde, size olgunlaşmamış bir tavuk yumurtası da veriyorlar. Olgunlaşmamış yumurtalar, tavuk kesildikten sonra hasat edilen yumurtalanmamış yumurtalardır. Daha önce hiç almadıysanız, pürüzsüz, biraz lastik gibi haşlanmış yumurta sarısı gibidir.
Hoi, Vietnam'daki Long Com Ga'da Com ga

Gözlerinizi bu sulu tavuk parçasına ve birikmiş kanın küpüne hazırlayın! Bu ziyaret ettiğim ilk com ga yerdi ve ilk ısırık 2017’de sahip olmadığım için pişman oldum. Ne düşünüyorduk ?! Com ga bu tabak yiyordu bütün zaman tavuk pirinç cenneti oldu. Pirincin kabarıklığı, tavuğun yumuşaklığı, soğanların çıtırtısı, sakatatın çırpısı, bitkilerin tazeliği – her şey mükemmeldi.
Hoi, Vietnam'daki Long Com Ga'da Com ga

Sana çorbada daha da sakatat verdiklerini söylediğimde abartmıyordum. Lezzetli tavuk suyu bu küçük kase sakatat içinde yüzüyordu. Bu parçaların hangi organlardan geldiğinden emin değilim (taşlık, bağırsaklar?) Ama lezzetli ve çok temiz tadı vardı. Bazılarında konjuge kan gibi mantar benzeri bir yumuşaklık vardı, diğerleri ise taşlık gibi daha fazla çatırtı ve çıtçıt vardı.
Hoi, Vietnam'daki Long Com Ga'da Com ga

Long Com Ga antik kentteki bir sokakta gizlidir, bu yüzden kaçırmak kolaydır. Kesinlikle aramaya değer, böylece map tam olarak nerede olduğunu görmek için bu makalenin alt kısmında. Onların com ga kaçırmak istemeyeceksiniz.
Uzun Com Ga dış

Long Com Ga

Adres: 16 Phan Chu Trinh, Phường Minh An, Hội An, Qu Namng Nam, Vietnam
Çalışma saatleri: 11: 00-10: 00, günlük
Ne Sipariş Verilir: Com ga
Ne Ödedik: Com ga başına 35.000 VND

Cao lau, Hoi An’ın mutlaka yemesi gereken kutsal üçlüyü oluşturan üçüncü yemeğidir. Cha siu domuz eti, taze otlar, fasulye filizi, pirinç kraker ve domuz eti derisi kızartılmış kareler ile tepesinde bir pirinç şehriye yemeği. Cao lau’yu özlü yapan şey Hoi Bir yemek erişteler. Veya daha spesifik olarak, onları yapmak için kullanılan su.

Otantik cao lau oluşturmak için su, Ba Le Well adlı eski bir Cham’dan alınmalıdır. Cham Adası’nda yetişen ağaçlardan elde edilen odun külü, erişteleri önceden ıslatmak için kullanılan bir lye çözeltisi oluşturmak için kuyu alkali suyuyla karıştırılır. Cao lầu eriştelerine kendine özgü sarı renk ve çiğneme dokusu veren şey budur. Kireç çözeltisine batırıldıktan sonra erişteler daha sonra dumanlı bir lezzet vermek için kül yakma fırını üzerinde füme edilir.

Söylemeye gerek yok, otantik cao lau Hoi An zevk gerekir. Kasabanın her yerinde cao lau restoranları bulacaksınız, ancak bu beşi en çok tavsiye edilenler arasında. Dürüst olmak gerekirse, hepsi lezzetli oldukları için bir favori seçmek zordu.

7. Cao Lau Khong Gian Xanh

Seçmek zor, ama bu muhtemelen Hoi An vardı en iyi cao lau oldu. Açıklandığı gibi, hepsi iyiydi, bu yüzden daha fazla genel deneyim ve para için değer temel alıyorum. Khong Gian Xanh’daki cao lau bölümleri, daha kalın ve yağlı kızartma domuz eti kesimiyle diğerlerinden daha büyük görünüyordu.
Cao lau, Hoi An, Vietnam'daki Khong Gian Xanh'da

İşte kızartılmış domuz eti ve lezzetli chewy cao lau eriştelerinin yağlı dilimlerine daha yakından bir bakış. Chewy, gevrek, yumuşak, dumanlı, yağlı – bir kase cao lau erişte tadı ve dokusunda kontrast için ölmek.
Cao lau, Hoi An, Vietnam'daki Khong Gian Xanh'da

Değeri bir yana, ben ambiyans zevk Cao Lau Khong Gian Xanh de. Antik kentin yoğun bir sokağında yer alır, ancak kaçırılması kolaydır. İkinci bir bakış atmadan 2017’de birçok kez yürüdük. Yarı açık bir alanda, çok sayıda ağaç ve kağıt fener içeren basit bir restoran.
Cao Lau Khong Gian Xanh dış cephe

Cao Lau Khong Gian Xanh

Adres: 687 Hai Bà Trưng, ​​Phường Minh An, Hội An, Qu Namng Nam, Vietnam
Çalışma saatleri: 09:30 – 21:00, günlük
Ne Sipariş Verilir: Cao lau
Ne Ödedik: Bir kase cao lau başına VND 35.000

8. Cao Lau Thanh

Sevmek Com Ga Hien, Bence Cao Lau Thanh sadece yemekleri bitene kadar açık kalan çok yerel yerlerden biri. Burada iki kez, öğlen ilk kez gittim ama yer zaten kapatıldı. O gün henüz kapatıldıklarından mı yoksa yiyecekleri tükenip bitmediğinden emin değilim, ama ertesi sabah saat 7’de açıldıklarından emin oldum. Yer zaten o zaman yerli halk ile iç içedir ama neyse ki, bu güzel kase cao lau puan başardı.
Cao lau, Hoi An, Vietnam'daki Cao Lau Thanh'da

Onlar iyi yapmak biliyorum Burası sadece cao lau hizmet vermektedir. Ama olduğu kadar lezzetli, sevmediğim bu korkak, biraz rahatsız edici balık tadı vardı. O zaman parmağımı koyamadım ama daha sonra balık tadının balık wort denilen bir bitkiden geldiğini öğrenirdim. Genellikle Vietnam yemeklerinin bir tarafı olarak hizmet veren birçok taze bitkiden biridir.

Balık yaprağı veya balık nane olarak da bilinen bu balık, adını verene benzer tadı olan keskin bir bitkidir. Cao lau’nuzda veya Vietnam’daki herhangi bir yemeğin içinde ot ve balık gibi bir şeyin tadına bakmanız gerektiğini unutmayın.
Cao lau, Hoi An, Vietnam'daki Cao Lau Thanh'da

Cao Lau Thanh garaj tipi bir alanda metal masa ve tabureleri olan bir sokak yemek arabasından biraz daha fazlasıdır. Onlar 7 am açmak çok erken gelebilir eğer.
Cao Lau Thanh dış cephe

Cao Lau Thanh

Adres: 26 Thái Phiên, Phường Minh An, Hội An, Qu Namng Nam, Vietnam
Çalışma saatleri: 07:00 – 19:00, günlük
Ne Sipariş Verilir: Cao lau
Ne Ödedik: Bir kase cao lau başına VND 30.000

9. Morning Glory

Morning Glory bu listedeki en güzel restoran. Antik kentin kalbinde birinci sınıf bir konumda yer alan otel, Hoi An’daki en popüler restoranlardan biridir. Tüm Hoi An aşçılık okullarını başlatan yemek kursunu oluşturduğu için ünlü şef, restorançı ve yemek kitabı yazarı Bayan Trinh Diem Vy’ye ait.

Biz burada 2017 yılında yedik ve iki yemek vardı, ilk bu güzel kase cao lau olmak. Kesinlikle lezzetli ve Hoi An’da yaşadığım en iyi cao lau versiyonlarından biri. Ancak, aynı zamanda çok pahalı, bu listedeki diğer restauarantların fiyatının iki katından fazla. Morning Glory, birinci sınıf bir noktada daha lüks bir restoran, bu yüzden sadece cao lau için para ödemiyorsunuz, aynı zamanda ambiyans için de para ödüyorsunuz.
Cao lau Hoi An, Vietnam'da Morning Glory'de

Morning Glory, sadece cao lau için değil, birçok yemekle bilinir, bu yüzden Hoi An’da daha güzel bir restoran arıyorsanız burada yemek yemek isteyebilirsiniz.
Cao lau Hoi An, Vietnam'da Morning Glory'de

Biz sipariş ikinci yemek oldu banh xeo, kızarmış göbek, karides ve fasulye filizi ile doldurulmuş kızarmış pirinç unu meyilli ile yapılan gevrek bir krep. Adı, pirinç hamuru sıcak tavaya döküldüğünde çıkan ses nedeniyle tam anlamıyla “cızırtılı kek” anlamına geliyor.
Vietnam Hoi An'da Morning Glory'de Banh xeo

Yemek için, nuoc mam sosuna (Vietnam balık sosu) daldırmadan önce pirinç kağıdına taze yeşilliklerle banh xeo parçalarını sarın. Gevrek, tuzlu, tatlı ve taze bitkilerin tadına bakıldığında, banh xeo Hoi An’da bir başka popüler yemek ve mutlaka denemelisiniz. Thuan Tinh Island Aşçılık Okulu’nda yapmayı öğrendiğimiz yemeklerden biriydi.
Vietnam Hoi An'da Morning Glory'de Banh xeo

İlk gördüğümde biraz endişeliydim Gündüzsefası. Gezilerde kaçınmaya çalıştığımız restoran tipi gibi görünüyordu. Bir turist etkin noktasının tam kalbinde, büyük ve güzel bir miras evinde. Bu genellikle iki anlama geliyordu: A) pahalı; ve B) restoran turistlere hitap, böylece gıda otantik değildir. Ben bir uzman değilim ama bence sadece birincisi doğrudur.

Restoranın iç mekanının fotoğraflarını çekerken, bir aşçılık okulunun mekanı gibi göründüğünü hatırlıyorum. Sonuç olarak, öyleydi. Bu alan bir zamanlar Bayan Vy’nin An Hoi adacıklarına taşınan öncü Morning Glory Aşçılık Okulu’na ev sahipliği yapıyordu.
Morning Glory dış cephe

Gündüzsefası

Adres: 106 Nguy Thn Thái Học, Phường Minh An, Hội An, Qu Namng Nam, Vietnam
Çalışma saatleri: Her gün 10:00 – 23:00
Ne Sipariş Verilir: Cao lau, banh xeo
Ne Ödedik: Antre başına yaklaşık 75.000 VND

10. Quan An Ty Ty

Quan An Ty Ty sade hafif restoranlarda saklı olanlardan bir diğeri. Antik kentteki bir sokağın sonunda yer alan, cao lau da dahil olmak üzere birkaç yemekle tanınıyorlar.
Cao lau, Hoi An, Vietnam'daki Ty Cao Lauy'da

Quan An Ty Ty cao lau iyiydi ama cha siu domuz eti dilimleri daha ince ve diğer yerler gibi yağlı görünüyordu. En iyi değil ama hala sağlam bir kase cao lau.
Cao lau, Hoi An, Vietnam'daki Ty Cao Lau'da

Quan An Ty Ty bu sokağın sonunda yer almaktadır. Antik kentteki daha belirgin restoran ve kafelerle, orada bile fark etmeden yürüyerek yürümek kolaydır, bu da daha sessiz, daha az turistik bir yemek deneyimi arayan insanlar için iyi bir şey olabilir.
Ty Cao Lau dış

Quan An Ty Ty

Adres: 17/6 Hai Bà Trưng, ​​Phường Minh An, Ninh Kiều, Cần Thơ, Vietnam
Çalışma saatleri: 08:00 – 23:00, günlük
Ne Sipariş Verilir: Cao lau
Ne Ödedik: Bir kase cao lau başına VND 30.000

11. Benim Quang Bich

Maceraperest hissediyorsanız ve antik kentin ötesine geçmek istiyorsanız, burayı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Antik kentin yaklaşık 2,5 km batısında yer alan My Quang Bich, cao lau ve mi quang. Biz otelimizden bisiklet ödünç ve her ikisi de denemek için bir öğleden sonra burada bindi. Onlar müthiş ve iyi çabaya değer.
Cao lau Hoi An, Vietnam'daki My Quang Bich'de

Restoranın sahibi yabancıların evinde yemek için gerçekten heyecanlı görünüyordu. Konumu nedeniyle, çok fazla yabancı turist aldığını düşünmüyorum. İngilizce bilmiyordu, bu yüzden iPad’ini çıkardı ve TripAdvisor ve Google’da aldığı tüm olumlu yorumları gururla gösterdi. Hak ettin!
Cao lau Hoi An, Vietnam'daki My Quang Bich'de

Arada bir antik kentten çıkmak güzel, bu nedenle bisiklet kiralayabilirseniz, Benim Quang Bich. Nehrin önü, öğle yemeği için hoş bir yer haline getiriyor. Hoi An turistik bölgelerinden çok uzakta olmak, burası gerçek anlaşma olduğunu biliyorsunuz.
My Quang Bich exterior